Zima w parku to według niektórych obserwatorów czas błogosławionego pokoju i nudy. Tymczasem jest całkowicie inaczej. Choć rzeczywiście zakres prac wykonywanych zimą jest daleko mniejszy, niż w majach ciepłych, to przed sezonem zimowym, powinniśmy udać się do sklepu na ważniejsze zakupy.

Castorama Tuczno

Podstawową czynnością zimą w ogrodzie jest rzeczywiście odśnieżanie. Właściwe radzenie sobie z opadami śniegu jest ogromnie cenne dla całej kondycji naszego ogrodu.

castorama
castorama

Sam śnieg nie potrafi się ubić ani nie potrafi być ściągany na trawnik. Dojdzie wtedy do gnicia traw, a wiosną w obecnym miejscu zamiast bujnie kwitnących roślin, zobaczymy obszary gołej ziemi. Musimy to zaopatrzyć się w znaczące urządzenia do odśnieżania. Najprostsze z nich więc łopata, szufla, miotła oraz pojemnik do czynienia śniegu. Nie wolno nam stosować żadnych sposobów, jakie w możliwość chemiczny rozpuszczają śnieg. Zastosowanie soli w parku, to faktycznie śmierć dla będących tam roślin. Możemy także rozważyć bądź nie warto kupić odśnieżarki. To wyjście jest atrakcyjne specjalnie dla tych ról, jakie stanowią posiadłość o wysokiej powierzchni czy na ich terenie jest wiele chodników. Nie musimy kupić od razu ciężkiej i pełnej odśnieżarki spalinowej. Na mniejsze przestrzenie w zupełności wystarczy nam elektryczna możliwość tego dania.

Zobacz również Tarot tv

Zabezpieczenie roślin

Należy także oczywiście wyposażyć się w słomę, gałązki świerkowe oraz agrowłókninę. Ta specjalna włóknina nadaję się do wdrożeń w ogrodnictwie i rolnictwie, głównie podczas zimy, jednak można ją więcej stosować wczesną wiosną i późną jesienią. Wykonywa ona otulinę, w której temperatura jest większa. W niniejszy rób zabezpiecza rośliny przed działaniem mroźnych wiatrów, często w bezśnieżne zimy. Dodatkowo przepuszcza ona światło, i wraz nie doprowadza do wysuszania roślin.

Warto też zainwestować w mleko wapienne, możemy kosztuje ująć w formie gotowej lub sporządzić samodzielnie. Wystarczy bowiem zmieszać dwa kilogramy wapnia z dziesięcioma litrami wody. Jeśli niezbędna jest nam ogromniejsza kwota, to części te podajemy w dobrze tych jednym rozrachunku. Mleko wapienne będzie nam potrzebne do zimowego bielenia drzew. Musimy je najbardziej w przypadku gdy mamy na wyglądzie drzewa owocowe. Bielenie ochroni je przed zamarzaniem wody w szczelinach kory, powstaniem ran zgorzelinowych czy pęknięć pni. Niezbędny nam będzie więcej duży pędzel z miękkim włosiem, za usługą którego wykonamy cały proces bielenia.

zobacz również chwilówka od ręki

Osłony w pniach

Należy także rozważyć czy nasz ogród jest prawidłowo zabezpieczony przed zwierzętami. Jeśli działka znajduje się blisko lasu, toż pragniemy posiadać wiedza, że zwierzęta mogą w bliskim ogrodzie poszukiwać pożywienia. Musimy tutaj zainwestować w ochrony na pniach oraz przyciąć najniżej położone gałęzie. Najczęściej ogryzane są młode drzewa owocowe o wysokiej jeszcze korze, takie jak wiśnie czy jabłonie. Warto te zakupić podstawowe urządzenia do czyszczenia ogrodu. Chodzi tu naturalnie o grabie, łopaty i narzędzia, jakimi będziemy mogli przycinać gałęzie czy porządkować oczko wodne, o ile jesteśmy takie na bliskim kraju.
Artykuł powstał przy zgodzie z sprzęty ogrodowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments