Czym jest Kamasutra? Poznaj całą prawdę o książce opisującej różne pozycje seksualne.

Kamasutra to jeden z hinduskich traktatów, który dotyczy sztuki miłosnej. Traktat ten zawiera miłosne porady i liczne pozycje seksualne przedstawione na obrazkach. W Polsce Kamasutra, jako książka pojawiła się już w latach 80., ubiegłego stulecia. Jako ciekawostkę dodamy, że tekst zawarty w tej książce powstał między I, a VI rokiem n.e. w Indiach. Sprawdź, co możesz znaleźć w Kamasutrze.

Obecnie Kamasutra to przewodnik po pozycjach seksualnych wydawany w formie książki z obrazkami. Jednak to tylko część tego hinduskiego traktatu, bo w zasadzie jest on o wiele bardziej obszerny. Kamasutra to nie tylko książka z obrazkami, na których przedstawiono, w jakich pozycjach można się kochać, ale również przewodnik po zwyczajach towarzyskich.

Co zawiera Kamasutra?

Według informacji, które są ogólno dostępne wynika, że Kamasutra została napisana w II wieku naszej ery przez hinduskiego filozofa Watsjajanę. Pełna nazwa Kamasutry w sanskrycie brzmi vātsyāyana kāma sūtra i w tłumaczeniu na język polski znaczy „Aforyzmy o miłości [napisane przez] Watsjajanę”. W głównej mierze książka była kierowana do wyższych sfer społeczeństwa indyjskiego, odnosząc się do dzisiejszych czasów tzw., biznesmenów. Tak naprawdę Kamasutra składa się z siedmiu ksiąg o następujących tytułach: Wstęp, O zjednoczeniu seksualnym, o wierności, o żonie, o żonach innych ludzi, o kurtyzanach oraz o sposobach na zwiększenie swojej atrakcyjności.

W zasadzie tylko druga część z siedmiu w całości poświęcona jest sprawom seksu. Pozostałe części Kamasutry dotyczą etykiety towarzyskiej, spędzaniu wolnego czasu w gronie przyjaciół, zachowaniu wobec żony czy też zachowaniu względem kurtyzan. W książkach tych zostały poruszone następujące zagadnienia: jak uwieść kobietę, jak wybrać odpowiednią partnerkę, jak przełamać nieśmiałość kobiety i wprowadzić ją w sferę seksu, jak rozpoznać czy mężczyzna jest zainteresowany kobietą, jak rzucić kochanka czy też przepisy na poprawę sprawności seksualnej.

Kamasutra online – film i albumy

Niestety Kamasutra, która dostępna jest w sieci internetowej ma niewiele wspólnego z prawdziwym traktatem sprzed wieków. Książki dostępne za pośrednictwem Internetu w formacie.Pdf zawierają zdjęcia i obrazy, które są odzwierciedleniem pozycji seksualnych i ogólnych porad dla kochanków. Bardzo często jest tak, że wcale nie są one zaczerpnięte z Kamasutry. Natomiast filmy dostępne w Internecie ograniczają się do pokazania danej pozycji seksualnej, które w zasadzie nawiązują do filmów erotycznych i pornograficznych.

Jeśli chcemy poznać prawdziwe znaczenie Kamasutry warto sięgnąć do książki w wydaniu angielskim lub w polskim tłumaczeniu. Jedna z pierwszych książek przetłumaczonych na język polski nosi tytuł: „Kamasutra, czyli traktat o miłowaniu”. Dostępna jest w księgarniach oraz jako audiobook. Tu jest najwięcej prawdy o tym, czego tak naprawdę dotyczy Kamasutra.

Pozycje seksualne z Kamasutry

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najwięcej porad odnośnie seksu zawiera księga 2., Kamasutry. Księga ta zawiera aż 64 techniki seksualne, opisane słownie, bo oryginał książki nie zawierał obrazków. Jest to ilustrowany przewodnik po pozycjach seksualnych, który został stworzony w naszych czasach. W księdze 2 Kamasutry zostały podane opisy rodzajów objęć kochanków, rodzaje pocałunków, rodzaje zadrapań podczas miłosnych igraszek, opisy pozycji seksualnych, pieszczoty oralne, a także porady dotyczące zakończenia aktu seksualnego. Ten ostatni rozdział 2 księgi Kamasutry może być bardzo pomocny dla par w dzisiejszych czasach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments