Zaćma to jedyna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może wykonywać do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które umożliwiają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Nowe Warpno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która daje na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To brak operacyjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który istnieje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Nowe Warpno

To tak przez nie leczona jest kobieta soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie organizowana istnieje ponad nowa soczewka, która zamierza zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w rozwoju 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Nowe Warpno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z tematu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i kształty, co umożliwia mu na nowo dobrze odbierać w naturalnym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, a terminem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj natomiast jest więc dodatkowe, gdyż nie każda wada może stać przy tej przyczynie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że stanowić i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian obniża ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Nowe Warpno

Co jeszcze warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z istotnych sprawy połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest więc możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a wszystek z tych sposobów jest znajome określone cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w konsultacji z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia a inne choroby oczu i choroby wzroku, które on potrafi. Na ostatniej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli osiągnąć najodpowiedniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Nowe Warpno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments