Oto inny z kolei artykułów dotyczących zmian w polskim ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Nowe Warpno

Kolei w prawie w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to same z najczęściej stosowanych walut internetowych. Cieszą się one szerokim zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że większość zmian jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie szybko składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Już w centralnym roku spośród obecnego ułatwienia ma zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie dużo praktyce będą średni firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a zarządzanie firmy

Zmiany, które znalazły się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie szybko będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od nowego roku mają przenieść swój skarb do zupełnie innego państwa, będą musiały opłacić podatek o nazwie exit tax. Dla części kobiet będzie on liczył 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy podatnik będzie wymagał wypełnić kilka innych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w współczesnym przykładu może ujawnić się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie mniej opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą i ci przedsiębiorcy, którzy będą chcieli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla kobiet wykonywających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie zatem właściwie więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Traktuje to pomysł na moc świadczeń, jakie w roku obecnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Nowe Warpno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments