Jak podsycać żar namiętności, gdy zaczyna się wkradać rutyna i monotonia w twoim związku.

Istnieje wiele poglądów i opinii na temat uprawiania fizycznej miłości. Niektóre tylko są zgodne z prawdą. Przeczytaj i przekonaj się, jak ważnym elementem życia jest seks i co zrobić, aby o nim nie zapomnieć.

W wielu związkach, z czasem wygasa żar namiętności. Po kilku lub kilkunastu latach spędzonych wyłącznie z jedną osobą wkrada się często jednostajność i nuda. Pojawia się bezradność i obopólna obojętność. Nie chcecie dokonywać żadnych zmian, bo myślicie, że w każdym małżeństwie taka jest naturalna kolej rzeczy.

Nie musi jednak tak być. Możecie naprawić relacje między sobą. Pierwszą istotną sprawą jest zrozumienie istoty seksu, a drugą pojęcie emocjonalnych podstaw związku. Poniższy artykuł przedstawia oba te aspekty.

Podczas gdy ludzie mogą swobodnie rozmawiać o swoich odczuciach dotyczących spraw polityki i religii, wszelkie publiczne dyskusje odnoszące się do seksu nie są takie łatwe. W rezultacie istnieje wiele poglądów na temat uprawiania miłości.

Tak więc ten artykuł zacznie się od seksualnych mitów, naprawy relacji i skończy na słuchaniu głosu serca.

PIĘĆ MITÓW ZWIĄZANYCH Z SEKSEM

Celem jest orgazm

Wiele osób uważa, że oboje partnerzy powinni osiągnąć orgazm jako produkt końcowy każdego epizodu seksualnego. Może to tylko prowadzić do frustracji. Nie ma nic złego w tym, że jedna strona nie osiąga szczytu.

Mężczyzna często myśli, że jest mniej niż zadowalającym partnerem w łóżku, jeśli nie doprowadzi swojej partnerki do orgazmu. W rezultacie stara się i próbuje, a ona w wyniku tego staje się coraz bardziej niezadowolona. On zaczyna czuć niepowodzenie, bo nie stanął na wysokości zadania. Ona próbując pocieszać i złagodzić sytuację, nieświadomie osłabia poczucie jego własnej wartości i męskości.

Pożycie zaczyna być nerwowym obowiązkiem zamiast sposobem na uwolnienie stresu i cudownym erotycznym aktem. W powietrzu za każdym razem wisi pytanie: czy ona ma orgazm? W efekcie kobieta robi się zbyt napięta, aby w jakimkolwiek momencie osiągnąć szczytowanie. Właśnie wtedy seks przestaje być zabawą, a staje się poszukiwaniem wielkiego „O”.

To samo może się zdarzyć na odwrót. Jeśli mężczyzna nie ma wytrysku, kobieta czuje, że to jej wina. Zaczyna mieć kompleksy i wątpliwości związane ze swoim wyglądem. Na przykład wydaje jej się, że jest zbyt mało atrakcyjna i w dodatku nie potrafi o tym rozmawiać.

Całe napięcie i żal, które mają miejsce to po prostu zmarnowana energia. Pożycie intymne jest dawaniem i otrzymywaniem przyjemności, a nie wyścigiem za orgazmem. Musisz pamiętać, aby umieć się otworzyć na doznania, a nie mechanicznie wykonywać czynności związane z seksem.

Krótko mówiąc, odpręż się i ciesz wspólną intymnością.

Doświadczenie jest wymagane

Strefa intymna nie jest obszarem, w którym „praktyka czyni mistrza”. Prawda jest taka, że jeśli uprawiałeś seks przez długi czas z wieloma różnymi partnerami, możesz stać się zbyt pewny siebie w łóżku. Nie myślisz o tym, żeby dowiedzieć się, czego aktualny partner chce i oczekuje od ciebie.

Każdy człowiek ma inną świadomość i różnie odbiera doznania. Twoja nowa połówka to nowe doświadczenie seksualne. Coś, co dla poprzedniej było fascynujące, dla tej może okazać się porażką. Nie możesz wszystkich traktować szablonowo.

Rozmiar ma znaczenie

Wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, uważa, że „im większy penis, tym większy mężczyzna”. Jest to mit, który trudno obalić. Mężczyźni z małym penisem mogą czuć się nieszczęśliwi i mają niskie poczucie własnej wartości. Wielkość przyrodzenia wynika z uwarunkowań genetycznych i postura nie ma tu nic do tego. Równie dobrze duży mężczyzna może posiadać członek o niewielkich rozmiarach.

To, co człowiek robi ze swoim narządem, zarówno dłońmi, jak i ustami, jest o wiele ważniejsze niż jego rozmiar.
Podczas gdy wiele kobiet zgłasza zainteresowanie wyłącznie dużym penisem, w rzeczywistości nie tylko to jest dla nich istotne. Tak naprawdę pociąga je cały rytuał seksualny, zaczynając od kwiatów i świec, a kończąc na zbliżeniu.

Nie ważne, czy jesteś mężczyzną z małym, czy z dużym członkiem, w obydwu przypadkach będziesz chciał czuć, że stanąłeś na wysokości zadania. W każdym przypadku powinieneś nauczyć się dawać kobiecie mnóstwo fizycznych doznań, od całowania i dotykania po ręczną stymulację i oralną penetrację, by doprowadzić ją do orgazmu.

Istnieje właściwa droga do orgazmu

Sigmund Freud zapewniał, że orgazmy pochwy są „prawdziwymi” orgazmami, a łechtaczki „gorszymi”. W latach sześćdziesiątych naukowcy William Masters i Virginia Johnson po raz pierwszy bezpośrednio obserwowali i filmowali seks w laboratorium. Odkryli, że fizjologiczne doświadczenie szczytowania jest takie samo bez względu na to, w jaki sposób zostało on osiągnięte.

Podczas stosunku mężczyzna pośrednio stymuluje kobiecą łechtaczkę. Wiele kobiet uważa, że łatwiej jest osiągnąć punkt kulminacyjny dzięki bezpośredniej stymulacji. Dlatego jako część repertuaru pragną seksu z użyciem dłoni oraz oralnego. Jednak to tylko element programu, który rzadziej może doprowadzać to do szczytu. Wiele kobiet nigdy nie chciałoby wyeliminować klasycznego współżycia, ponieważ uważają, że prowadzi ono do najbliższego fizycznego odczucia z partnerem.

Unikaj zbliżeń, gdy nie masz nastroju

Wiele osób uważa, że należy pominąć seks, jeśli jeden z partnerów nie jest w nastroju, aby go uprawiać. Jeżeli w to wierzysz, znajdziesz masę powodów i wymówek, do coraz rzadszych zbliżeń. Nie zawsze dwie osoby mają chęć na cielesną intymność w tym samym czasie.

Ten mit podkreśla znaczenie nastroju przed grą wstępną, jednak chęci możesz nabrać dopiero, wtedy gdy zaczniesz erotyczny spektakl.

Seks zachęca cię do emocjonalnej bliskości. Jeśli go nie uprawiasz, będziesz mieć więcej problemów w związku.

Podczas gdy nie masz akurat humoru, pozwól swojemu partnerowi poprawić atmosferę.

CO OZNACZA DOBRY SEKS?

Dobry seks jest zarówno emocjonalnie zdrowy, jak i zabawny. To akt erotyczny, który odbywa się między dwiema dorosłymi i akceptującymi się wzajemnie osobami. Nie powinien powodować fizycznych uszkodzeń ani psychologicznej dezorientacji.

Zbliżeniu powinny towarzyszyć szczere myśli, uczucia i zachowania. Uwieńczeniem ich może być jedno z najpotężniejszych doznań, jakim jest orgazm.

WSPANIAŁY, ZWYCZAJNY, CZY SZYBKI?

Wiele razy w życiu doświadczasz wspaniałego seksu. Gdy wszystko układa się dobrze między wami i rozumiecie się bez słów, współżycie może się okazać niesamowitym doświadczeniem, które przetrwa całe wasze życie.

Zdarza się to, gdy ty i twój partner czujecie się nagle podnieceni, gdy nadarza się specjalna okazja lub czujecie jakbyście osiągnęli wierzchołek świata z jakiegoś powodu niezwiązanego z wzajemnymi relacjami. Bez względu na przyczynę, wspaniały seks ma miejsce, gdy dodatkowy element spotkania zwiększa przyjemność i sprawia, że jest to szczytowe doświadczenie.

Nie każde intymne spotkanie będzie związane z tak wspaniałym seksem. Czasami będzie on po prostu zwyczajny. Są to regularne stosunki, jakie uprawiasz na codzień. To dawanie i przyjmowanie rozkoszy. Nie musisz nawet mieć orgazmu, żeby to przeżywać, powinieneś tylko zwyczajnie współżyć i dzielić się fizycznymi doznaniami z drugą stroną.

Kolejną formą zbliżenia jest szybki seks. On także jest czasem potrzebny i pozytywnie wpływa na wzajemne relacje. Zdarza się, wtedy gdy nie ma czasu na kwiaty, wino i specjalne otoczki. W danej chwili musisz się odstresować i potrzebujesz uwolnienia w ramionach partnera.

Kobiety kochają wspaniały seks i doceniają też zwyczajny, ale często nie tolerują jego szybkiej wersji. On jednak także pomaga utrzymać emocjonalną i fizyczną bliskość, gdy masz wolnych tylko 20 minut pod koniec nerwowego dnia.

KIEDY POWINIENEŚ UPRAWIAĆ MIŁOŚĆ?

Im więcej chwil przeżywasz w intymnym zbliżeniu, tym lepiej. Nie ważne czy chcecie tego obydwoje, czy tylko jedna strona. Osoba, która nie jest w nastroju, powinna postarać się, jak tylko to możliwe, aby uzyskać dobre samopoczucie z pomocą partnera.

Niektórzy ludzie lubią uprawiać miłość rano, inni wolą wieczorem. Jedni czują się dobrze tylko w ciemności, podczas gdy inni potrzebują światła. Porozmawiaj o swoich preferencjach i przygotuj się na kompromisy, abyście oboje uzyskali to, czego pragniecie.

DLACZEGO WARTO UPRAWIAĆ SEKS?

Jest on spoiwem, które utrzymuje parę razem zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. To wyjątkowe doświadczenie, którego nie udostępniasz nikomu innemu. Pomaga ci stać się mocno połączonym ze swoją drugą połową.

Kiedy przeżywacie zbliżenie, czujecie się jak zespół, który wspólnymi siłami przetrwa najtrudniejsze chwile. Troszczycie się o siebie i dajecie sobie przyjemność. Jest to moment niesamowitego wyzwolenia od codziennych stresów, jakie przynosi życie. Orgazm uspokaja i pomaga odciąć cię od problemów.

JAK WAŻNE JEST WSPÓŁŻYCIE?

Kiedy nie uprawiasz go, tracisz kontakt z własnym ciałem. Im więcej masz go w życiu, tym bardziej będziesz potrzebował. Odkrywasz wtedy fizyczność swoją i partnera.

Wiele osób nie rozumie, jak ważny jest ten akt dla ich prawidłowego funkcjonowania. Wpływa pozytywnie na emocje oraz zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Umacnia związek dwojga ludzi.

Seks jest normalnym zdrowym popędem. Ludzie potrzebują go tak samo, jak jedzenia lub spania. Ignorowanie go nie sprawi, że zniknie.

GDZIE SIĘ KOCHAĆ?

Sypialnia to typowe miejsce, w którym ludzie uprawiają seks. Niektórzy są bardziej pomysłowi oraz odważni i „chrzczą” każdy pokój w nowym domu lub na przykład robią to na świeżym powietrzu albo w samochodzie.

Jeśli masz problem ze znalezieniem czasu na miłosne zabawy lub żadne z was nie ma akurat nastroju, spróbujcie uciec na kilka dni. Większość osób uważa, że podróż jest jedną z najbardziej erotycznie wyzwalających rzeczy, które mogą zrobić.

Z KIM UPRAWIAĆ MIŁOŚĆ?

Jeśli chcesz, aby twój związek dobrze funkcjonował, powinieneś uprawiać miłość wyłącznie ze swoim partnerem. Erotyczne wyskoki poza relacją mogą zniszczyć wszystko, co was łączy.

Pożycie intymne jest intensywnym, wiążącym doświadczeniem. Wprowadzanie osoby trzeciej do scenariusza, czy przez niewierność, czy poprzez wzajemne porozumienie, może tylko osłabić wasz związek.

TWOJE MYŚLI, UCZUCIA I ZACHOWANIA

To, co dla twojego partnera jest normalne, ty możesz postrzegać jako dziwactwo. Musisz nauczyć się akceptować osobowość drugiej strony. Byłoby nudne, gdyby twój współmałżonek lub kochanek był podobny do ciebie. Nie bądź jak Henry Higgins z „My Fair Lady”, który pyta: „dlaczego kobieta nie może być bardziej jak mężczyzna?” Doceń partnera za to, kim jest.

Nie próbuj uczynić swojego partnera klonem twojej płci. Chodzi o to, że na przykład wiele kobiet chce, aby ich współmałżonek był bardziej romantyczny, intuicyjny, komunikatywny i świadomy szczegółów. To są wyłącznie kobiece cechy. Większość z pań pragnie, aby panowie byli męscy, ale potem niejako podcinają ich męskość. Nie oczekuj, że twój facet będzie się zachowywał, jakby był twoją dziewczyną.

Postaraj się spojrzeć na dziwne zachowanie małżonka z poczuciem humoru. Jeśli ma zwyczaj zostawiania odsuniętej szuflady albo skarpetek na podłodze, nie denerwuj się. Rozpogódź się. Pomyśl o tym jako o głupim zachowaniu lub jakby to była ujmująca cecha.

Na świecie są prawdziwe i poważne problemy. Rzeczy takie jak wyciskanie pasty do zębów od środka tubki lub nieopuszczanie deski sedesowej są tylko dziwacznymi zachowaniami. Spójrz na nie z przymrużeniem oka.

Ani twój partner, ani ty jesteście doskonali. Jeśli będziesz o tym pamiętać, to niektóre myśli, uczucia i zachowania nie będą utrudniały ci życia.

ĆWICZ OKAZYWANIE CIEPŁA, OPTYMIZMU I EMPATII

Ludzie z reguły chcą przebywać w pobliżu osób, które są ciepłe i pozytywne, a nie takich, które wciąż narzekają i bywają dokuczliwe. Taka jest ludzka natura. Czasem się zdarza, że twój mąż lub żona kręcą się cały czas obok, a ciebie to drażni, bo nie masz właśnie ochoty na ich towarzystwo.

Możesz być pozytywnie nastawiony, ciepły, optymistyczny i empatyczny bez względu na sytuacje i problemy, które cię spotykają. Wybór należy do ciebie.

Zrób mały test: gdybyś był twoim partnerem, czy chciałbyś być ze sobą? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, musisz popracować nad swoim pozytywnym nastawieniem. Postaw się w roli drugiej strony, a będziesz mógł widzieć siebie i swoje zachowania w znacznie jaśniejszym świetle.

Staraj się zachowywać jak ktoś, z kim chciałbyś codziennie przebywać. To znacznie poprawi twoją relację.

SPRAW, ABY PRIORYTETEM BYŁO WSPÓLNE SPĘDZANIE CZASU

Pamiętasz, kiedy po raz pierwszy spotkaliście się i nie mogliście się doczekać, ponownej randki? Najważniejsze dla was było spędzanie czasu razem.

Kiedy czujesz się swobodnie w swoim związku, jesteś zadowolony z przebywania razem.
Jest to ważne dla zdrowia każdej relacji. Przynajmniej raz na kilka tygodni wyjdźcie na prawdziwą randkę, tak jak robiliście to kiedyś. Kiedy podejmiesz wysiłek, aby zaplanować i przygotować takie spotkanie, pokażesz partnerowi, że nadal cieszysz się jego towarzystwem.

Twój czas jest cenny. Bez względu na to, jak bogaty jesteś, masz tylko 24 godziny na dobę. Kiedy „inwestujesz” niektóre z tych godzin w partnera, wzbogacasz relację. Jeśli tego nie zrobisz, możesz oczekiwać, że twój związek zniknie przez zaniedbanie.

UTRZYMUJ KOMUNIKACJĘ

Trzymaj się blisko ukochanej osoby, dzieląc się swoimi myślami, marzeniami, nadziejami i obawami. Jeśli przestaniesz to robić, twój związek umrze.

W życiu każdej pary istnieje wiele rodzajów komunikacji. Niektóre z nich to zwykła codzienność, np: „Czy możesz zrobić zakupy po pracy?” „Odbierzesz dziś dzieci ze szkoły?” Jedne są ujmujące, np.: „Kocham cię”, a jeszcze inne to rozmowy do poduszki gdy kładziecie się spać. Nie każdy kontakt będzie polegać na miłości lub porozumieniu. Czasami będą to kłótnie. Dzieje się tak dlatego, że żaden związek nie jest idealny przez cały czas jego trwania. Bywają nieporozumienia i trudne sprawy, które trzeba wyjaśniać. Sposób rozwiązania problemów jest kluczem do skuteczności waszego współistniena.

Naucz się asertywności. Musisz potrafić wyrażać swoje potrzeby, być chętnym do słuchania innych oraz do szukania kompromisów. Nauka porozumiewania się z partnerem będzie długą drogą do zbudowania zdrowego i szczęśliwego związku.

NAJWAŻNIEJSZE MOMENTY TWOJEGO DNIA

W ciągu dnia są trzy okresy czasowe, kluczowe dla was obydwojga. Trwają one po około 15 minut, co w sumie daje 45 minut, ale są one ważniejsze od pozostałych 23 godzin.

Pierwsza istotna pora to moment, kiedy widzicie się rano. Zamiast więc zaczynać dzień grymasem twarzy, zacznij od czułego uścisku i powiedz partnerowi, że go kochasz.

Kolejna ważna chwila jest, gdy wracasz z pracy do domu. Po wielu godzinach spędzonych osobno następuje czas ponownego spotkania. Nie wchodź, trzaskając drzwiami i nie narzekaj na swojego szefa. Zamiast tego, zacznij popołudnie, pozwalając swojemu małżonkowi mieć świadomość, jak bardzo się cieszysz i doceniasz powrót do domu. Nie oznacza to, że nie możesz dzielić się ze współmałżonkiem swoimi problemami związanymi z pracą. Spróbuj jednak przez pierwsze piętnaście minut mieć pozytywne nastawienie i być miłym dla drugiej osoby.

Wreszcie ostatnie kluczowe 15 minut, zanim wieczorem położycie się do łóżka. Wówczas mózg zaczyna mocno pracować nad tym, co zostało powiedziane i zrobione, więc upewnij się, czy wszystkie doświadczenia z całego dnia były pomyślne. Zaśnijcie w czułym uścisku.

ŚMIECH

Jeśli odnajdziesz humor i radość w codzienności, zaczniesz ogarniać życie z latwością. Postaraj się jak najczęściej mieć pozytywny nastrój i odrzuć cynizm i sarkazm. Zastanów się, w jaki sposób możecie śmiać się razem. Idźcie do kina i obejrzyjcie komedię. Opowiadajcie sobie o zabawnych rzeczach i sytuacjach, które spotykają was każdego dnia.

Pamiętaj, że śmiech redukuje stres. Pogodnym ludziom obniża się ciśnienie krwi i uspokaja tętno, a nawet udowodniono, że żyją dłużej.

BAWCIE SIĘ I CIESZCIE NIE TYLKO W ŁÓŻKU

Kiedy obserwujesz szczęśliwą parę, często zauważasz, jacy są zabawni i figlarni. Droczą się, zaczepiają, dotykają nie koniecznie w sposób seksualny. Po prostu cieszą się swoją obecnością i wzajemnym towarzystwem.

Pomyśl, kiedy po raz pierwszy się spotkaliście, nie mogliście oderwać od siebie wzroku. Nie chcieliście wyrwać się z uścisku rąk podczas spaceru lub miłosnego uniesienia.

Im łatwiej przychodzi wam dotykanie się nawzajem w sposób niezwiązany z seksem, tym swobodniej będzie wam się kochać.

Kiedy przestajesz uprawiać seks w związku, nawet twoje własne ciało staje się dla ciebie obce. Jeśli zaczniecie obydwoje unikać jakiegokolwiek kontaktu fizycznego, w pewnej chwili poczujecie, że między wami stanął wielki mur.

Uprawianie seksu jest ważne w utrzymywaniu płomieni w związku. On pomaga wzajemnie sobie ufać i sprawia, że czujecie się zespoleni. Przypomina ci, że wciąż trwa obopólne zainteresowanie. Kreuje pozytywną energię, ułatwiającą przetrwać cięższe chwile. Pomaga pamiętać, aby nie marnować czasu na mało istotne rzeczy, bo one często powodują duże konflikty we wspólnych relacjach.

Jeśli wypadliście z rytmu i prawie nie uprawiacie seksu z różnych powodów, powinniście ponownie zacząć to robić, aby utrzymać swój związek. Przyczyną zaniedbania może być na przykład niska samoocena z powodu przytycia po ciąży albo innych nawarstwiających się problemów. Nie pozwólcie, aby cokolwiek was hamowało przed zbliżeniem.

Nawet jeśli nie czujecie się na siłach, zróbcie to mimo wszystko. Wasze ciała zaczną reagować, a namiętność wkrótce wróci.

WNIOSKI

Bardzo ważne jest zrozumienie roli seksu w każdym związku. Wokół fizycznej miłości krąży wiele mitów, a ten artykuł dał wgląd w kilka z nich. Zdobywanie wiedzy na temat fizjologicznych i psychologicznych aspektów dotyczących z intymności może utrwalić lub odbudować partnerskie relacje. Jeżeli mimo wszystko czujesz, że potrzebujesz więcej iskry, aby rozpalić ogień między wami, zachęcam do kontynuowania edukacji w tym kierunku. Im jesteś bardziej zgodny z własnym i partnera ciałem, tym bardziej będziesz zadowolony ze swojego życia seksualnego.

Udany seks to źródło niezwykłych doznań i nie powinno się go traktować byle jak. Jednym z powodów, dla których nastolatkom każe się czekać na niego, jest fakt, że ten element ważny życia tworzy znaczącą więź emocjonalną. Poprzez głupie zachowanie i błahe traktowanie można ją w jednej chwili zniszczyć. Niestety nawet dorośli często potrafią wszystko zrujnować.

Podtrzymujcie wasz płomień nie tylko w akcie fizycznego spotkania ciał. Bądźcie otwarci na komunikację, miejcie pozytywne nastawienie i wspólnie spędzajcie czas, aby utrzymać miłość przy życiu.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments