Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi posiadać odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w mieszkanie przekazywać środki finansowe rolom w potrzebie, które będą potrzebowały takowe środki uzyskać w zmian za danie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Drawno

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest firmą mającą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Atrakcją jest źródło nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online
Lombard online

Na której zasadzie lombard udziela pożyczki i komu?

Pożyczkę w komisie może dostać każdy, nawet osoba, jaka nie posiada zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, a nawet jest sprawę komorniczą i negatywną historię kredytową BIK. Pożyczka dostarczana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (widać wtedy być samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest dokumentem budującym się na przepisach wprowadzonych w Kodeksie cywilnym, określającym zawieranie transakcji na prostej zasadzie. Umowa ta istnieje odpowiednia do umów pożyczkowych z ostatnią przecież różnicą, że zwrot takiej zaległości jest zabezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa złożona jest z dwóch części:

– pierwsza strona umowy z lombardem zawiera warunki udzielanej pożyczki, kwotę wraz spośród jej oprocentowaniem i termin spłaty pożyczki,
– inna grupę lombardowej umowy określa sposób, w który dana pożyczka zostaje zabezpieczona (zatem w ostatniej cechy charakteryzuje się opis „rzeczy ruchomej”, która pozostaje pod tam w lombardzie upoważniając tym samym właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do ewentualnej sprzedaży problemu w form kiedy pożyczka nie zostanie dana we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie
lombard w warszawie

W przypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w liczbie kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić drugiej stronie umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną myślą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu zawierając zgodę z właścicielem lombardu, umieszcza na tegoż prawa do sprzedaży tej dziedzinie.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi posiadać odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w mieszkanie przekazywać środki finansowe rolom w potrzebie, które będą potrzebowały takowe środki uzyskać w zmian za danie rzeczy ruchomej pod zastaw. Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie kanału zbytu przedmiotów pochodzących z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest niemożliwe ze względu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie punktu w zmian za środki pieniężne).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej korzystają z propozycji zawarcia, z konsumentem, umowy opartej na sprzedaży rzeczy. Polega wtedy na tym, że kobieta chcąca pożyczyć jakąś kwotę w zmian za praca ruchomą, przenosi własność do tej rzeczy bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odstąpieniu od normy i po zapłacie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Od dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w struktury kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uważane za pracy będące pracami pożyczkowymi. Zbiera się spośród ostatnim konieczność prowadzenia akcje w strukturze prawnej odpowiadającej przepisom – czy dana firma powinna być spółką akcyjną istniej te spółką z niewielką odpowiedzialnością posiadającą minimalny kapitał zakładowy nie mniejszy niż 200 000 złotych.

Ważne istnieje ostatnie, iż umowa kupna/ sprzedaży z założeniem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej powody jej nie dotyczą.

Jakie trzeba spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie organizują w właściwy i drugi sposób wszystkich spraw połączonych z zachowaniem lombardu. Przy prowadzeniu takiej prac stosuje się jedynie ogólne przepisy zawarte w Kodeksie cywilnym, które godzą się z siedzibami pożyczkowymi. W kontraktu spośród ostatnim, zakładając lombard nie ma potrzeby pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy chociażby wpisów do każdych rejestrów. Niezbędne będzie wyłącznie zarejestrowanie działalności finansowej czy jak dużo wspomniano założenie firmy z niewielką odpowiedzialnością/ akcyjnej, w przypadku jak będą podpisywane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy biznes wymaga odpowiedniej lokalizacji, zaś w szczególności lombard. Warto pochylić się nad tą materią i bardzo rozwiązań do sytuacje. Ciepłe i ciepłe dzielnice nie będą tutaj dobrym wyborem, bardziej eleganckie mogą wykazać się dzielnice kumulujące duże skupiska pracowników uważających ograniczone lub złe dochody. Wybór lokalu nie jest naznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca stanowi w ostatniej ról wolną rękę. Należy mieć tylko o właściwym zabezpieczeniu miejsca prowadzenia energii ze względu na zwiększone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników i nie potrzebujemy żadnych nadzwyczajnych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zajmowana była podstawową wiedzę połączoną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem i była smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność myśl o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Nowe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta zajmuje pracę połączoną z pomocami finansowymi dotyczącymi przede każdym udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności przemysłowej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa taż nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w terenie 77 w podobnych podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• pracy związanej z przyznawaniem dotacji przez organizacje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacje od tradycyjnej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji realizujemy w CEIDG (działalności finansowe i firmy cywilne) bądź w KRS (tu układamy się w przypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych bądź te komandytowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments