Mężczyzna szarmancki, czyli jak zyskać na byciu grzecznym.

Niby wiadomym jest, powszechnie, że kultura osobista i miła powierzchowność, są podstawą ludzkich relacji, to w praktyce jest z tym różnie, a czasami źle nawet. Brak umiejętności odnalezienia się w zwyczajnych, bądź mnie zwyczajnych sytuacjach rzadko wynika z bycia zatwardziałym gburem. Znacznie częściej wynika to z niewiedzy, co tylko czasami stanowi mniejszy problem.
Niewątpliwie znajomość zasad dobrego wychowania ułatwia nam życie i czyni je przyjemniejszym.

Panowie. Nie każda pani, wobec której będziecie szarmanccy, zostanie z wami do końca życia, ale każda zapamięta was do końca życia, jako człowieka kulturalnego. Warto, zatem.
Podstawa. Taka wynikająca z największych głębi dobrego wychowania, to dyskrecja. To co dzieje się między kobietą i mężczyzną, powinno pozostać pomiędzy nimi. Niezależnie od tego, czy to jest jednorazowe spotkanie, czy coś na zawsze. Dyskrecja i koniec. Facet, opowiadający na lewo i prawo, o tym jaki przebieg ma jego znajomość z aktualną partnerką, może zapomnieć o tym, że będzie traktowany poważnie.

Kolejna sprawa, również świadcząca o delikatności i wyczuciu taktu, to milczenie na temat poprzednich partnerek. Przechwałki na ten temat świadczą o zupełnym braku klasy i obycia. Kobieta, która słyszy tego rodzaju rzeczy, ma tylko jedno wyjście: pożegnać gawędziarza jak najszybciej, by nie narazić się na to, że i o niej kiedyś będą krążyły opowieści. Znacznie z resztą, odbiegające od rzeczywistości.

Inna rzecz. Niektórzy stwierdzą, że banalna. Panowie, pamiętajcie o generalnej zasadzie, która obowiązuje gdy jesteście z kobietą. Brzmi ona: “kobiety przodem”. Gdy wsiadacie do samochodu, najpierw otwieracie drzwi kobiecie. W odwrotnej kolejności postępujecie, przy wysiadaniu. Do budynku kobieta wchodzi pierwsza, waszym zadaniem, jest otworzyć i przytrzymać drzwi wejściowe. W lokalu, w którym już byliście, to kobieta idzie przodem. Tam, gdzie jesteście pierwszy raz, to waszą rolą jest rozpoznać teren. Na schody jako pierwsza wchodzi kobieta. Ze schodów, wy schodzicie pierwsi.

Na koniec: Nikt nie umarł od tego, że powiedział kobiecie komplement. Przecież panie zanim spotkają się z wami, solidnie się do tego spotkania przygotowują. Nawet, jeżeli tak to nie wygląda, to tak jest. Rzucenie komplementem, że kolor włosów ładny, że ślicznie jej w tej sukience lub że uwielbiacie dołeczki na jej policzkach, gdy się śmieje uczyni cuda, a wy panowie, zyskacie w oczach partnerki. Zatem: bądźcie mili, szarmanccy i prawcie komplementy, a wasze relacje z kobietami wejdą na wyższy poziom, z czego będziecie naprawdę, zadowoleni i wasze partnerki również.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments