Higiena osób starszych

Opieka seniora Goleniów zadzwoń 70 827 70 02

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stają się coraz większe. Dla wielu seniorów dobra higiena osobista może powodować szczególnie wiele problemów. Wtedy będą potrzebować pomocy. Jeżeli nasz senior też tworzy z nią problem, najlepiej zainteresujmy się tym z razu. W niniejszy rada unikniemy potencjalnych problemów zdrowotnych, pochodzących ze czarnej higieny osobistej. Znalezienie korzystnego rozwiązania często spoczywa na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i stwórzmy plan działania.

Opieka seniora Recz zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest istotną cechą higieny wszystkiej kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna może żyć niezwykle pomocna. Przed kąpielą należy zrobić wszystkie niezbędne sprawy w którymkolwiek miejscu. Uzna to zaoszczędzić czas i przyspieszy działanie.

opieka seniora
opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna stanowić za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora ważnym i przyjemnym kocem. Dzięki owemu nie będzie był dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, aby po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy wyjątkową ostrożność, gdy nasz dziadek będzie wychodził z łazienki.

Więc prawdopodobnie sprzedawać się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby zapobiec wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co mało dni, chyba iż istnieje wówczas odpowiednie.
Zdrowie jamy ustnej

Pytajmy o zdrowie jamy ustnej osób starych. Kobiety z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi powinny stanowić wzywane do normalnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun mogą im wesprzeć w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest wyjątkowo polecana osobom starszym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wziąć, dobrze doświadczyć i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli chodzi protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą wysyłać do indywidualnych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze dawajmy je naprawdę.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Większość starszych kobiet planuje problemy z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego niezwykle przydatne mogą stanowić pieluchy dla dużych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a potem założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Zapewne będzie wówczas niemożliwa rozmowa zarówno dla rodziny, jak także dla starego. Przecież jest za ważna, żeby jej uniknąć. Przekażmy im wiedzieć, że spełniamy toż z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby robiłeś i przewidywał się jak prawidłowo. Chronimy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak infekcje skóry lub dróg moczowych. Nie istniejmy nieuprzejmi także nie zajmujmy się na tym, czego nie może nie zrobić. Skoncentrujmy się na tym, czego marzy i co możemy dla niego zrealizować.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą bliską osobę, czy chce uwag w kąpieli lub prysznicu. Możemy też zapytać, czy woli, aby wspomógł mu każdy członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, jaka im działa. Te pytania ułatwią mu doświadczyć, iż dysponuje wyższą kontrolę nad higieną osobistą.
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zawsze dobrze sprawdzajmy, czy łazienka jest doskonale bezpieczna. Popatrzmy, lub są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy nosić wodoodporny łańcuch, żeby nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został zrealizowany przez firmę oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments