Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Koszalin

Tworzysz swoje istnienie, budujesz dom, robisz remont swojego domu? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została opracowana dana powierzchnia? Szukasz ciekawych pomysłów, jak niskim nakładem kosztów uzyskać spektakularne efekty? To dobra, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Karlino

Czym w komplecie jest metoda LED?

Mimo, że właśnie od kilku, kilkunastu lat technologia LED na trwałe zagościła w domach, zatem jej początki sięgają trzeciej dekady XX wieku, i do popularnej produkcji diody LED weszły właśnie w latach 60. Swój sukces mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która dobrze przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie przekazywała światło na stanie 100-watowej żarówki żarowej! Wtedy nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

A nawet mimo sporo wyższej sumy za sztukę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Dzisiejszymi etapy ogromną sławą zajmują się tzw. taśmy LED. Czym są? To typowe, giętkie taśmy, do jakich przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są niezwykle podatne w zestawu i dają zaskakujące efekty wizualne względem architektury mieszkań także nie tylko. Co dobre, prezentują w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre modele mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich dobre sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Karlino

Które są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym pomysłem na wykorzystanie oświetlenia LED jest jednoznaczna wymiana wszystkich żarówek w byciu. Dzięki temu koszty zużywanej energii elektrycznej spadną! Choć nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki świetnie się zobaczą w przypadku oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może mieć prąd z inicjatywy słonecznej. W dzień energia zostanie zgromadzona, zaś w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Karlino

Dobrym projektem istnieje dodatkowo umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. To wspaniałe rozwiązanie do wielkości niewielkich, np. wąskich korytarzy, czy niewielkich łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy pomieszczenie będzie optycznie wskazywałoby na dłuższe. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, więc bez przeszkód można je łączyć w pobliżu wełny mineralnej stosowanej do ocieplenia sufitu. Nie wolno tegoż rzec o własnych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Karlino

Jadnak najbardziej powszechnym zastosowaniem dla dosłownie każdej przestrzeni jest skorzystanie taśm LED! Sekretem na ważne ich postawienie jest montaż w znaczeniu, w którym nie widać źródła światła, ale widać samo światło, dzięki czemu w pomieszczeniu jest dobra atmosfera. Dobrym projektem jest położenie takiego podświetlenia na przykład w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (jak jest taka opcja), na górnej płycie szafek kuchennych itd. Warto umieścić taśmy LED w salonie, bo to dopiero tam zazwyczaj gromadzi się czas z gośćmi. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako świetny przyrząd do kieliszka wina, a przy wykorzystaniu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie gościło na przeszkodzie, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory niczym w naturalnej dyskotece. Wystarczy dać do tego orkiestrę i dobra impreza gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla każdego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, oraz że szukasz innowacyjnych wyjść do własnego istnienia? Ciekawym projektem jest kupno okręgu zbudowanego z dowolnego materiału, ważne istnieje zawsze, żeby jego pomieszczenie było wulgarne i pełne, nie zaokrąglone i wąskie. Dlaczego? We pomieszczeniu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy powieli się ten projekt i da koła w pobliżu ścian albo sufitu – wynik będzie wyśmienity! Dobrym projektem istnieje ponad podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło ciągnęło się od strony ściany.

Powinien natomiast wiedzieć, że pierwszym ograniczeniem w użytkowaniu metody LED jest nasza wyobraźnia. Dzięki niej można stworzyć tak dużo ciekawych propozycji, które przykują uwagę jest, oraz co bardzo, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Karlino

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments