Poczta kurier Gryfino zamów online

Z powodu szybkiego rytmu życia i zwyżkującej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty kuszą nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Ińsko jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Ińsko

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka kroków, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Ińsko pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do celu na czas. Zazwyczaj moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków w ciągu miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu takiej ilości pakunków na pewno dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas siły, zwłaszcza jeślipaczki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie niższa niż opłata za każdą z nich osobno. Jeśli więc musimy nadawać duże ilości przesyłek warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, gdy produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca i sporo waży? Rozsądnym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na wymiary paczki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania palety.

Należy pamiętać, że licząc rozmiary pakunku i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Ińsko chce żeby wszystkie paczki były traktowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet zostać zgnieciona przez inne opakowania.

Inną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Ińsko odbierając pakunek musi również ten dokument dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Ińsko .

Zobacz również poczta Kurier