Fetysze są bodźcami seksualnymi, które mają zapewnić maksymalną satysfakcję z seksu. Jest ich bardzo wiele, a każdy człowiek może posiadać swój ulubiony fetysz. Są one różne, a ich lista jest bardzo bogata. Oto przykłady 10 fetyszy:


1. Podofilia – jest to jeden z najpopularniejszych fetyszy, który często łączy się z innymi fetyszami. Podofilia jest fetyszem stóp występującym częściej u mężczyzn niż kobiet. Stopy to główne źródło podniecenia, lecz każdy ma swoje ulubione stopy jedni wolą wysokie, a inni niskie podbicie, są też zwolennicy małych jak i dużych stóp. Również palce mają znaczenie jedni wolą krótkie, a inni długie. Fetysz ten może przyjmować różne formy od lekkiej, czyli delikatne pieszczenie czy ewentualnie lizanie stóp, aż po „twarde” deptanie. Deptanie może odbywać się w butach, pończochach, skarpetkach lub boso w zależności id preferencji. Footjob także jest jedną z odmian fetyszu stóp ( masturbacja stopami).

2. Koprofilia – jeden z tych fetyszy, który wywołują obrzydzenie i odruch wymiotny, jednak nie u wszystkich, dla niektórych zabawa ze stolcem swoim lub partnera to jedyny sposób na udany seks. Obcowanie ze stolcem polega na wąchaniu go, smarowaniu się nim, a nawet jedzeniu go. Nic więc dziwnego, że fetysz ten zaliczany jest do obrzydliwych, a wiele osób posiadających ten fetysz wstydzi się o nim mówić. Pomijając preferencje seksualne, o których nie powinno się dyskutować, ponieważ to, kto co lubi to jego sprawa, to należy wspomnieć, że jedzenie odchodów jest niebezpieczne dla zdrowia.

3. Klizmafilia – fetysz może nie obrzydliwy, ale jednak wielu ludzi słysząc o nim jest dość mocno zdziwionych, że lewatywa, którą wiele osób stosuje w ostateczności, ponieważ ogólnie nie kojarzy się ona z czymś przyjemnym może być dla kogoś źródłem do pobudzenia seksualnego.

4. Moriaphilia – fetysz, gdzie nie potrzeba żadnego kontaktu fizycznego z drugą osobą, mianowicie polega on na opowiadaniu sprośnych dowcipów i podniecaniu się tym. Fetysz nie szkodliwy, a niektórych może bawić, jednak trzeba wiedzieć, kiedy i gdzie można opowiadać tego typu dowcipy i przede wszystkim komu, bo nie każdy je lubi.

5. Pubefilia– w tym przypadku rolę bodźca seksualnego pełnią włosy łonowe

6. Alghedonia – ludzie zazwyczaj nie lubią odczuwać bólu, ale są i tacy, dla których ból jest źródłem podniecenia, bez którego seks byłby nieudany. Alghedonia jest przeżywaniem rozkoszy z powodu bólu różnego rodzaju. Ból po biciu pejczem, ból wywołany deptaniem w butach na obcasach, biciem, a nawet ból spowodowany samookaleczaniem itp. Głównym bodźcem jest ból, ale może on przyjmować w zależności od preferencji różne formy.

7. Reptilofilia – kolejny fetysz z innego gatunku. Tym razem źródłem podniecenia jest istota inna niż człowiek, akurat w tym przypadku są to jaszczurki. Pobudzenie seksualne następuje poprzez obcowanie z jaszczurkami, a konkretnie poprzez lizanie ich. Fetysz wydaje się być dziwny, ponieważ kto w ogóle mógł wpaść na pomysł lizania jaszczurki, ale fakty są takie, że fetysz istnieje i ma swoim zwolenników.

8. Crush fetysz– brutalny fetysz, gdzie cierpią istoty żywe. Polega on na torturowaniu i często zabijaniu różnych zwierząt między inny: psów, kotów, świnek morskich, królików, chomików, a nawet świń czy innych zwierząt hodowlanych. I tutaj można dopatrzyć się pewnych powiązań z fetyszem stóp i sadyzmem, ponieważ bardzo często tortury zwierząt polegają na deptaniu ich, aż do śmierci. Wprawdzie filmiki tego typu są usuwane z Internetu, ale wiadomo w Internecie nic nie ginie, osoba chcąca znaleźć tego typu filmy znajdzie je. Zazwyczaj główną rolę odgrywają tutaj kobiety.

9. Xylofilia – były zwierzęta to czas na przedmioty martwe. Xylofilia pozwala na osiągnięcie satysfakcji seksualnej poprzez kontakt z drewnianymi przedmiotami. Mogą to być drewniane figurki, jakieś rzeźby i ogólnie wszystko z drewna.

10. Urofilia – był fetysz związany z kałem to i jest fetysz związany z moczem. Urofilia polega na obcowaniu z moczem własnym lub partnera. Do zabaw erotycznych z moczem zalicza się wąchanie go, oblewanie się nim, mycie się moczem, oddawanie moczu na innych, wpuszczanie moczu do narządów płciowych oraz odbytu, a także picie moczu. Fetysz ten ludzie katalogują jako obrzydliwy, choć koprofilia wydaje się bardziej obrzydliwa. O gustach w tym seksualnych się nie dyskutuje, więc jeśli ktoś lubi zabawy z moczem to jego sprawa.

Wyżej wymienione fetysze to nawet nie „wierzchołek góry”. Jak już wspomniałem fetyszy jest bardzo wiele i są one przeróżne. Ludzie nawet sobie nie wyobrażają, co może być dla innych źródłem do pobudzenia seksualnego, ale jeśli seks ma dawać przyjemność to fetysze są jak najbardziej potrzebne, a ponieważ ludzie są różni to i nic dziwnego, że i fetysze będą różne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments