Rodzaje orgazmów u kobiet – czy każda kobieta może mieć głębokie doznania seksualne?

Czy orgazm u kobiety jedno ma imię? Skąd się biorą? Czy każda dziewczyna może je mieć a oże niektóre są przeznaczone dla wąskiej grópy Pań? Zapraszam do lektury artykułu.

Orgazm jest zjawiskiem dającym różnorodne objawy. Powodowany jest przez rozmaite sposoby stymulacji. Co ciekawe – nie muszą być one cielesne. Może on nadejść w sposób zaskakujący i odebrać nam świadomość. Do ciekawszych zjawisk należą orgazmy podczas snu lub fantazjowania. W tym artykule opiszemy różne typy orgazmów u kobiety.

Orgazmy dzielą się na takie, które są charakterystyczne dla obojga płci (tantryczny, wielokrotny i nocny) oraz takie, które przeżywają tylko panie (łechtaczkowy, sutkowy i pochwowy). Różne rodzaje orgazmów u kobiet wynikają ze skomplikowanej ich struktury psychicznej i skomplikowania sfery seksualnej. Panie przeżywają przyjemność z reguły intensywniej, ale za to trudniej im ją osiągnąć. Poniżej opisuję typy orgazmów.

Orgazm typowy – jest to szczytowy moment podniecenia seksualnego oraz wynikająca z niego rozkosz. Z reguły pojawia się w wyniku pobudzenia łechtaczki i pochwy na koniec stosunku. Towarzyszy mu ciepło rozchodzące się od łechtaczki po całym ciele, skurcze macicy, przyspieszone tętno, przyspieszony oddech, a na koniec odprężenie.

Orgazm łechtaczkowy – pojawia się w wyniku pobudzania łechtaczki. Jest to najczęściej występujący typ orgazmu, a jednocześnie jest najłatwiejszy do osiągnięcia. Jest on wynikiem silnego unerwienia łechtaczki. U trzech czwartych kobiet tylko taki sposób stymulacji może spowodować orgazm. Jednocześnie ten typ orgazmu powoduje różnorodność doznań i ich największą intensywność.

Orgazm pochwowy – podział na orgazm pochwowy i łechtaczkowy stworzył Zygmunt Freud. Twierdził on, że orgazm pochwowy może uzyskać tylko kobieta dojrzała z dużym doświadczeniem seksualnym. To spowodowało kompleksy u kobiet z powodu braku tego rodzaju orgazmu. Podział ten jest powodem sporów seksuologów po dziś dzień. Zastanawiają się oni czy jest on słuszny. Dodatkowo wyniki badań mówią nam, że tylko ćwierć populacji kobiet potrafi szczytować w sposób pochwowy. Są kobiety, które potrafią rozróżnić te dwa orgazmy. Twierdzą one, że szczytowanie pochwowe jest delikatniejsze i przypomina fale płynące przez ciało.

Orgazm sutkowy – osiągany jest w wyniku pieszczot piersi. Jest on jednak trudny do wywołania. Spowodowane jest to różną wrażliwością kobiecego biustu. Czasami się zdarza, że długotrwałe pieszczenie tych okolic powoduje ból i rozdrażnienie. Jeżeli kobieta odczuwa satysfakcję z masażu piersi to doprowadzenie jej do orgazmu sutkowego wymaga specjalnych zabiegów. Do objawów tego typu szczytowania należą skurcze pochwy i macicy oraz rozchodzące się po ciele ciepło. Przyspiesza również tętno.

Orgazm wyobrażeniowy – powoduje go pobudzenie psychiczne. Nie jest on powodowany przez stymulację lub penetrację ciała. Tym razem fantazje erotyczne są źródłem rozkoszy. Doznania podczas tego typu szczytowania przypominają te, których doświadczamy podczas stosunku seksualnego.

Orgazm nocny – ten typ  szczytowania pojawia się podczas snu. Nie jest niczym dziwnym, a jego pojawienie i częstotliwość zależy od wielu czynników. Należy do nich wiek, podejście do seksu (kobiety świadome własnej seksualności częściej go doświadczają). Specjaliści informują, że ma on związek z niezaspokojeniem seksualnym lub wysokim poziomem libido. U mężczyzn występuje polucja, czyli mimowolny wytrysk nasienia.

Orgazm wielokrotny – dotyczy on 30% kobiet. Może on się pojawić do pięciu razy podczas jednego stosunku. Zależy od poziomu libido i predyspozycji psychoseksualnych. Do tego potrzebna jest również odpowiednia technika, to znaczy po pierwszym orgazmie partner nie może zaprzestać swoich ruchów. U mężczyzn jest to prawie niemożliwe z powodu długiego czasu regeneracji po stosunku.

Orgazm tantryczny – pojawia się w wyniku zastosowania technik tantrycznych. Mogą go doświadczyć obie płcie. Ten rodzaj seksu pochodzi z filozofii wschodu. Najważniejsza w nim jest część duchowa kontaktów damsko-męskich. Według tej filozofii seks jest czymś więcej niż tylko kontaktem cielesnym, jest mistycznym rytuałem. Wszystko zaczyna się od godzinę trwającej gry wstępnej. Obejmuje ona między innymi delikatne pieszczoty. Zwiększają one stopniowo podniecenie partnerów. Zwieńczeniem gry wstępnej jest bardzo silny orgazm.

Orgazm bolesny – kobiety odczuwają wtedy kłucie, pieczenie, ściskanie i rozrywanie. Ból umiejscowiony jest w okolicy genitaliów i miednicy. Przyczynami w tym przypadku są: zmiany w budowie narządów rodnych spowodowane zabiegami lub porodem, zmiany hormonalne, menopauza, mięśniaki macicy, stosowanie spirali domacicznej, nadwrażliwość łechtaczki. U mężczyzn orgazm bolesny powodowany jest zmianami chorobowymi gruczołu krokowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments