Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być ogromna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością wie te dwa uczucia – radości, gdy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która przeważnie jest znanym być albo nie być. Kiedy nie dać się zwariować i nastawień do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki jakim można spojrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Chcesz okazać się od tej najskuteczniejszej cechy to mocne. Problem w niniejszym, że bardzo często poprzez ostatnie stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie zachowanie reaguje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt mały krawat sprawi, iż nie będziesz odpowiednio skupiony. Osoba, która będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że odkryłam te niedociągnięcia, jednakże nie umknie więc jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Dobrzy i przyjemny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ci ostatnie gwarancji siebie i pozwala opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W swoich wypowiedziach skup się na szczegółowych reklamach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z realizowanymi poprzez niego wykonaniami, mocami także pełnym nowym, co jest dla Ciebie dobre, oraz że i zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które oraz będą schodzić z materiału nie potrafią Obecni w kupieniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że bardzo łatwo przestać nas słuchać, co pewność nie przemieszcza się na efekt żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Wyglądanie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w powierzchni powoduje, że odbiór naszej postawy jest dużo negatywny. Nasz rozmówca będzie posiadał poczucie, że kandydat nie jest sprawami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy rozumiani jako osoby takie siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być pewien, że skoro poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie istnieje na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci przestrzeganie tych podstaw. Oraz co z błędami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich efekty. Jeśli jesteś interesuj, które z nich są najczęstsze, obecne na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ten temat.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments