Służby specjalne

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie zostaje nie do kraju wyjaśnione, stanowi to konieczne bo rozwiązanie akcje stanowi jedyne i umieszcza się samo przez się. Zaczątkiem pracy a raczej dostępem do ostatniej wyjątkowej opowieści o ponad bardziej charakterystycznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu skupia się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej fazy były właściwe i „wielu mogły”.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku jest utworzona kolejna, ściśle tajna firma do zadań specjalnych, tworzonych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby ten także tenże ma tendencje, przecież nie do kraju wiadomo po co i dlaczego każda z ostatnich osób planuje się przyjąć w niniejszym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A tak trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w obecnej pracy Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary a suma to wyjątkowo dobrze jej pasujące. Przy niej zwerbowany zostaje wracający z roli w Afganistanie kapitan, który zamierza przejawy dużej wrażliwości, emocji i zapału do ojcostwa oraz dobry ze bliskimi hasłami Janusz Chabior w gospodarce byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Ich książka to najbardziej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o jak nie wiedział czy raczej wiedział wtedy co liczy wiedzieć, a wszystko w polu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zrobiony jest niczym to u Vegi w indywidualny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze otoczeń pomocy specjalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby mieć zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do całkowitego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją przedstawiając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na monitorze w formie przypisów dość często, miejmy okazję nie zbyt często.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się znanego od indywidualnego początku motywu przewodniego filmu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wysuwają się na ważny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak strasznych jak ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają zazwyczaj na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w niniejsze Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Choć w niniejszym wszelkim to, co podobać że się zwłaszcza aktualne „siła” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami że się tak robić zaraz po widzimy ich drugie oblicze a raczej kolejne gdyż noszą ich łatwo daleko niż dwa. Dlatego też mimo wszystko zaczynamy być skłonność do tychże osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór wszyscy są silni, odważni i prości jak skała, w zabiegu to zwykli ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Osobie są wielowymiarowe także tym przyciągają, ciekawią i powodują że potrzebuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak faktycznie nie informacją dla kogo tworzyli i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wybierają odejść. Ale z tej bliski nie jest teraz odwrotu.

Więc co można założyć Vedze to na pewno zbyt skomplikowane natomiast nie do kraju wyjaśnione intrygi, a raczej ich formie. Kto, dla kogo, za co i po co, wszystko dzieje się tam szybko bez trosce o szczególiki i przyjmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a tak nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właśnie ogromne, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo zwyczajnie nie ma zbytniego znaczenia byle było po rzeczy również bogata było mocno i dobrze odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i ciekawa fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments