lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, gdy kobieta potwierdzi u ginekologa swoją ciąże, może wejść pod jego profesjonalną opiekę. Kontrolowanie przebiegu całej ciąży daje bezpieczeństwo mamie a także dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


Jak ginekolog sprawdza ciążę?

Czym szybciej znajdziesz się pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeżeli podejrzewasz u siebie ciąże nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez USG – lekarz kieruje pacjentkę na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* morfologia krwi a także badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV a także HCV,
* określenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży bardzo ważne są regularne wizyty u lekarza a także wszystkie badania, które pozwalają sprawdzić, czy aby na pewno zarodek prawidłowo się rozwija. Pośród tych badań, które przyszła mama musi obowiązkowo wykonać znajdują się:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia a także badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona może prowadzić do uszkodzeń płodu. W przypadku kiedy zostanie ona stwierdzona przyszła mama musi pozostawać pod stałą opieką lekarza ginekologa a także diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży przyszła mama powinna dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed terminem porodu wykonuje się też badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama może otrzymać skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do czasu porodu.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments